Przeglądy i usługi gazownicze w Warszawie

Gazownik z uprawnieniami

Kupując mieszkanie do remontu zawsze trzeba się liczyć z koniecznością wymiany instalacji. Zwłaszcza, gdy budynek jest stary albo wcześniejszy lokator nie opłacał rachunków i zwyczajnie któreś medium zostało odcięte. Do założenia lub naprawienia każdej instalacji potrzebny będzie fachowiec – gazownik z uprawnieniami ale bardzo ważne jest, aby samemu mieć podstawową wiedzę na ten temat. Szczególnie przydatne może to być w wypadku instalacji gazowej, która źle użytkowana może być zwyczajnie niebezpieczna.

Jak korzystać z instalacji gazowej?

Przede wszystkim mądrze. Gaz doprowadzany jest zwykle do kuchenek gazowych, junkersów czy pieców dwu funkcyjnych, które ogrzewają wodę i całe mieszkanie. Przy włączaniu takich urządzeń trzeba trzymać się wytycznych zawartych w instrukcji obsługi, a przy kolejnych uruchomieniach zwyczajnie postępować tak samo z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Wentylacja w pomieszczeniu

Wiadomo, że nikt nie lubi mieć w domu zimno, ani też tracić ciepła. Dlatego niewiele osób stosuje tzw. mikrouchył do ustawienia w oknach. Niektóre osoby idą nawet o krok dalej i na zimę zakrywają otwory wentylacyjne, przez które może wpadać zimne powietrze. Jednak jest to bardzo niebezpieczne. W pomieszczeniach, w których zainstalowane są urządzenia spalające gaz kluczowa jest wentylacja. Co prawda coraz rzadziej dochodzi do przypadków zatrucia się czadem, ale mogą one być spowodowane nie tylko wadliwą instalacją, a działaniem człowieka. Gdy w pomieszczeniu jest za mało tlenu następuje spalanie częściowe, którego efektem ubocznym jest czad. Zatem blokując wentylację, żeby było cieplej można sobie bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Co możemy robić, żeby tego uniknąć? Na przykład:

 • doprowadzać świeże powietrze przez wietrzenie i wentylację,
 • dokonywanie okresowej regulacji palników,
 • serwisowanie zgodnie z terminarzem urządzeń spalających gaz,
 • dokonywanie okresowej kontroli stanu kanałów i kratek wentylacyjnych,
 • zamontować czujnik tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniu gdzie jest piec lub junkers.

Instalacja gazowa do remontu

Wymiana instalacji gazu powinna być wykonana przez wykwalifikowanego gazownika, który specjalizuje się w tego typu robotach. Niestety gaz ziemny w połączeniu z powietrzem tworzy mieszaninę wybuchową, dlatego szczególnie trzeba być ostrożnym w wykonywaniu napraw lub budowanie takiej instalacji i podpinaniu urządzeń do niej.

Usługi gazownicze na terenie Warszawy wykonuje między innymi Jerzy Gorczak, który firmę prowadzi od 1979 roku i posiada uprawnienia SEP. Nie tylko może zająć się konserwacją, naprawą i remontem instalacji w mieszkaniach prywatnych, ale też w domach jednorodzinnych czy w budynkach przemysłowych, albo budynkach wielorodzinnych podlegających pod spółdzielnie i wspólnoty. Dzięki tak bogatemu doświadczeniu może zapewnić pracę na najwyższym poziomie.

Jednak sam doświadczony gazownik to nie wszystko. Trzeba jeszcze kupić atestowane urządzenia ze znakiem bezpieczeństwa B lub certyfikatem zgodności europejskiej CE. Najlepiej jednak wybór urządzenia pozostawić specjaliście, a samemu zająć się planowaniem nowego wystroju remontowanego mieszkania.

Usługi gazownicze, które wykonujemy to:

 • przeglądy gazowe
 • przeglądy instalacji gazowych
 • naprawa instalacji gazowych
 • montaż instalacji gazowych
 • wymiana urządzeń i przeróbki instalacji gazowych: kuchnie, piecyki i kotły CO
 • przenoszenie gazomierzy
 • wymiana i przeróbki instalacji gazowych
 • montaż i instalacja kuchenek gazowych
 • wykonawstwo, konserwacja i obsługa kotłowni gazowych i olejowych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą usług hydraulicznych na terenie Warszawy i okolic.